EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

Позната е причината за смртта на Тина Тарнер

Легендарната Тина Тарнер починала од природна смрт во својот дом во Швајцарија.

Пејачката почина на 83-годишна возраст во близина на Цирих, Швајцарија, по долго, неодредено боледување.

Исто така, познато е дека таа се борела со рак на дебелото црево и страдала од висок крвен притисок повеќе од четири децении.

-Нејзините претставници потврдија дека кралицата на рокенролот починала од природна смрт, пренесува „Дејлимејл“.

Веста доаѓа откако повторно се појавија нејзините мемоари, каде таа призна дека еднаш размислувала за самоубиство во 2016 година пред нејзиниот сопруг, Ервин Бах, да и го донира неговиот бубрег.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Светскиот ден на здравјето – 7 април

Angela

Плогинг: Овој фитнес тренинг во Шведска е апсолутен хит!

Angela

Лавот да ги провери информациите кои ги добива, Близнаците окупирани со приватни обврски

Angela