EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Позната причината за смртта на раперот Кулио

Добитникот на Греми, раперот Кулио почина од предозирање со фентанил, изјави неговиот менаџер во четвртокот, шест месеци откако 59-годишниот рапер беше пронајден мртов во домот на пријател во Лос Анџелес.

Роден како Artis Lyon Ivy Jr., Кулио беше најпознат по неговиот сингл „Gangsta’s Paradise“ од 1995 година.

Песната беше огромен хит што беше прикажан во филмот „Опасни умови“ и ја освои наградата Греми за најдобра рап соло изведба следната година.

Менаџерот на Кули, Џарез Поси, рече дека семејството на раперот во четвртокот било известено од судскиот совет од Лос Анџелес дека починал од предозирање со фентанил.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

СВЕКОРОТ ЈА ОСТАВИЛ НА УЛИЦА ЗАЕДНО СО ЌЕРКАТА – водителката откри каков пекол преживеала по смртта на сопругот

Angela

Беше евровизиска ѕвезда во минатото, денес организаторите НЕ САКААТ ДА ЧУЈАТ ЗА НЕГО – да го видите на улица нема да го препознаете Дима билан (ФОТО)

Angela

ФОТО: Траат подготовките за крунисувањето на Чарлс Трети, се подготвува облеката за кралот кој никој не ја носел 70 години

Angela