EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Познат српски јутјубер пронајден мртов: Неколку часа пред смртта објави ВОЗНЕМИРУВАЧКА порака, како да најавил ужас

Познатиот јутјубер Мирко Рашиќ (33) денеска е пронајден мртов во сала во Сурчин, а неговото тело го пронашол неговиот колега

Мирко Рашиќ беше еден од најпознатите и најпопуларните белградски автомеханичари, автор во Србија и регионот на популарниот канал на YouTube Unauthorized Servicer.

Рашиќ бил автомеханичар и инфлуенсер од Белград. Работел со својот татко од деветгодишна возраст. Беше инфлуенсер во областа на механиката и автомобилизмот. Мирко, според неговите зборови, го правел она што навистина го сакал и се трудел да биде најдобар во тоа.

Неговото несебично споделување на професионално знаење и начин на интерпретација на мрежите привлече голем број ентузијасти на механиката и автомобилите за многу краток временски период.

Неговата последна приказна објавена неколку часа пред да биде пронајден мртов особено ги загрижи неговите следбеници. Станува збор за дел од рап песна со која сега толкувана од многумина го најави своето самоубиство.

„Седам во собата со твојата крв на рацете, се трудам да не ги слушам тие сенишни шепоти, седам во сенките и чадот ми се лизга од усните, ѓаволот ме влече за ракав до работ на лудилото. Слушам дека сте видени, закотвени на обвинителна клупа, се упативте кон рајот, но завршивте во чистилиштето! Велат – не сте добри за царството небесно, дека нема место таму… Не ми се верува дека дојде крајот, но како и да е, сите кучиња одат во рајот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Rašić (@neovlasceniserviser)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дарко Филиповиќ заработува повеќе пари од бизнисот отколку со пеењето: Пејачот целата заштеда ја инвестирал во ова – овој бизнис е тренд во поново време!

Angela

НЕМА НЕКОЈ КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Сите ја обожуваа Руслана, а денес годините си го направија своето – нема да поверувате колку има! (ФОТО)

Angela

Шакира во фустанче од 1.000 евра: Ги „запали“ социјалните мрежи! (ФОТО)

Angela