EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Покажете му на вашиот партнер дека искрено го љубите

За да можат да функционираат љубовните врски, пред сè е потребна меѓусебна љубов помеѓу партнерите. Но, понекогаш љубовта не е доволна, за да ги победи сите недоразбирања, расправии, повредени чувства и нарушена самодоверба. За да не дозволите вашата врска неславно да заврши, имајте на ум дека сите односи помеѓу луѓето треба непрестајно да се негуваат за да можат добро да се развиваат.

Следуваат интересни нешта кои можете да му ги приредите на вашиот партнер за да се чувствува љубено.

1. Пофалете го/ја пред вашите пријатели

Ако вашиот/та љубен/а неодамна постигнал/а некој успех на некое поле од животот, раскажете им на вашите пријатели за таа добра вест. Тоа ќе му/ѝ ја покрене самодовербата и ќе направи да ве сака уште повеќе.

2. Оставете му/ѝ тајни пораки во знак на внимание

Следниот пат кога вашата душичка ќе го напушти градот или ќе замине на работа/факултет, оставете ѝ љубовна порака во џебот од јакната или во книгата која што во моментот ја чита. Не заборавајте да оставите отпечатоци од вашите усни обоени со црвен кармин доколку сте женско или да прснете секси машки парфем ако сте машко.

3. Заедно прославете ги неговите/нејзините успеси

Доколку вашето злато конечно го добило покачувањето на платата кое го очекувало долго време или „фатило“ некоја „фриленс“ тезга или го положило најтешкиот испит во неговото студирање, приредете му некое пријатно специјално изненадување. Дури и ако сè што имате на ум е отворање шише шампањско по повод прославување на убавата вест, самиот чин дека го вреднувате успехот на вашиот партнер, нему ќе му причини огромно задоволство.

4. Понудете му/ѝ ја вашата помош кога се чувствува под стрес

Следниот пат кога вашиот партнер ќе се почувствува пренатрупан со многу обврски или со некакви лични грижи, понудете му масажа од половина час, перење на неговите алишта или вкусни јадења за цела недела кои ќе може да ги одржува во фрижидер. Ваквите едноставни постапки ќе му покажат на вашето најмило дека се грижите за него и истовремено ќе му помогне да ја тргне од мислите тежината која ја чувствува.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„ПИКЕ МЕ ИЗНЕВЕРУВАШЕ ДОДЕКА ТАТКО МИ БЕШЕ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА“ – Шакира реши да го разоткрие поранешното момче до крај: Сè дознав од медиумите!

Angela

Земјотрес од 4,1 степен во близина на границата на Албанија со Црна Гора

Angela

Бројот 88 забранет на фудбалските дресови во Италија: Причината добро позната на цела Европа!

Angela