EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО СТРЕЛЕЦ ОД 4 ЈУНИ: Ја нарекуваат и „Месечина на јагоди“ затоа што носи просперитет и среќа

Тоа носи вистинска летна енергија

Следната полна Месечина ќе се случи помеѓу 3 и 4 јуни во 5:41 часот и ни носи многу работи од специфичен карактер. ќе биде специфична на многу начини.
Сепак, се’ зависи од тоа каде сте кога станува збор за личната работа и развој. Можеби ќе треба да се соочите со вистината за да продолжите понатаму.
Овој месец се нарекува и „Месечина на јагоди“ бидејќи носи благосостојба и среќа.
Месечината јуни носи вистинска летна енергија која ги радува сите.
Ова е добар период да ги остварите вашите желби. Можеби не би било лошо да водите дневник или да напишете писмо до универзумот:

Еве што ќе донесе полната месечина во Стрелец за секој знак:

Овен
Дојде време за преродба и реорганизација. Ако се чини дека вашите идеи се насекаде, одвојте малку време за да смислите реален план. Создадете навики до кои можете да се придржувате без да се чувствувате преоптоварени. Дозволете си да излезете од вашата глава и да живеете повеќе во сегашниот момент.

Бик
Бикот треба да престане да одолговлекува откако ќе ја види месечината на јагода. Вашите манифестации се многу поблиски отколку што мислите. Време е да го направите првиот чекор и од срце да влезете во она што го сакате. Ова е исто така одлично време да го разгледате вашиот став кон неуспехот. Ако никогаш не се обидете, никогаш нема да успеете. Ризикувајте!

Близнаци
Време е да ги слушате вашите инстинкти, а не логиката. Предолго го слушате вашиот мозок, но време е навистина да ја следите вашата страст. Престанете да ја игнорирате вашата интуиција и почнете да верувате во себе. Знаете што е најдобро за вас и време е да дозволите вашата самодоверба да блесне.

Рак
Во текот на месечината на јагоди, фокусирајте се на негувањето на себе. Постојано им давате на другите, а време е да си дадете и себеси. Најдете време за себе да одвоите време за себе и навистина фокусирајте се на она што го сакате. Концентрирајте се на тоа како да си ја дадете љубовта што ја заслужувате.

Лав
Не се ограничувајте овој месец, особено кога се во прашање вашите достигнувања и самодоверба. Сè уште можете да им помагате на другите додека си помагате себеси. Многу е важно да ја вложите вашата енергија во луѓе кои ќе ви вратат и ќе ја вложат својата енергија во вас.

Девица
Овој месец, Девиците треба да започнат со детоксикација на негативноста што ја чуваат за себе. Почнете да вградувате позитивни афирмации во вашата дневна рутина и да го менувате вашиот начин на размислување. Сфатете дека вие не сте вашите негативни мисли и дека тие не ве дефинираат.

Терезија
Месечината на јагоди ќе им даде можност на ТерезСите за интензивна грижа за себе. Од вас не се бара да го правите она што секој го сака. Концентрирајте се на она што го сакате и гледајте како се остварува. Ќе ви се појават повеќе можности кога ќе станете поусогласени со личноста што сакате да бидете.

Скорпија
Скорпии, подгответе се да ја изневерите одбраната во текот на месечината на јагоди. Разбираме колку ви е тешко да ги изразите своите чувства, но во ред е да не сте во ред. Дозволете си да бидете ранливи и побарајте помош кога е потребно. Ова е одлично време за дневник и безбедно место да ги изразите сите ваши негативни емоции.

Стрелец
Ако сте планирале патување во овој момент, направете го тоа. Ова е одлично време да одите на одмор или да го планирате следниот престој. Промената на средината може да ви помогне да го промените начинот на кој размислувате.

Јарец
Месечината на јагоди е идеално време да се потапкате по грбот. Престанете да дозволувате сомнежот во себе да ве обземе и почнете да го менувате дневниот наратив што си го кажувате.

Водолија
Овој месец обидете се да ја искористите вашата креативна страна за да ги постигнете вашите цели. Ќе ви дојдат природни креативни идеи. Водете дневник за соништата и обрнете внимание на вашиот внатрешен дијалог во овој момент. Време е да ги остварите вашите соништа.

Риби
Рибите ќе треба да поминуваат време во близина на вода за да се наполнат. Дозволете си пауза и фокусирајте се на развивање утринска и вечерна рутина која работи за вас. Ова е исто така одлично време да си поставите цели и да си дозволите да сонувате.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Владата донесе одлука за прогласување кризна состојба во следните 30 дена во целата држава

Angela

Доаѓа затемнување на Сонцето, еве како тоа ќе се одрази на хороскопските знаци

Angela

Знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Angela