EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

ПОПЛАДНЕ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА БЕЗ ЧАДОР – еве какво време не очекува денес, особено подгответе се за во следните денови

Денес времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне и во текот на ноќта со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Времето утре ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

5 НАЈСУЕТНИ хороскопски знаци, дали сте ​​меѓу нив?

Angela

И НЕВЕРНИЦИТЕ ПРЕСТАНАЛЕ ДА СЕ СОМНЕВААТ – во сабота на големиот празник погледнете кон небото, желбите се остваруваат само под еден услов!

Angela

Над триста возачи казнети за брзо возење и непрописно претекнување

Angela