EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Попладне после работа веднаш одете си дома – ни доаѓа пороен дожд и грмежи!

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од изутрина со врнежи од дожд кои попладне повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени, известуваат од УХМР.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 17 степени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЗНАТИОТ БОСАНСКИ ПЕЈАЧ – неговиот син почина на прагот пред да стане татко! (ФОТО)

Angela

Шакира и Хамилтон се во рана фаза на врска: „Се забавуваат, флертуваат и се запознаваат“ (ФОТО)

Angela

ОБЛАЧНО СО КРАТКОТРАЕН ДОЖД Температура до 18 степени

Angela