EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Поради изгубената подморница, илјадници луѓе споделуваат песна стара 26 години (ВИДЕО)

Подморницата Титан, по која се трагаше од неделата, а вчера беше откриено дека експлодирала во Атлантскиот Океан, е главна тема на интернет последните денови.

Иако имаше многу лоши шеги, многумина ја споделија песната од филмот Титаник, кој во 1997 година го отпеа Селин Дион.

На интернет се појави информација дека поради масовното слушање песната повторно стигнала на врвот на најгледаните листи на Spotify и Billboard, но оваа информација не е точна.

Но, илјадници луѓе дефинитивно повторно го слушаат овој стар хит.

„Титаник по 25 години одзеде уште пет животи“, „Повторно ја слушам оваа песна поради трагедијата во подморницата“, „Луѓе, сите ќе одиме по ѓаволите“, пишува тимот во коментарите под песната, која има собрано околу 40 милиони прегледи на YouTube.

Под видеото на YouTube има илјадници нови коментари каде луѓето признаваат дека несреќата на подморницата ги потсетила на песната.

My Heart Will Go On се смета за најголемиот хит на Селин Дион.

Се најде на врвот на топ листите во повеќе од дваесет и пет земји. Синглот е продаден во повеќе од 18 милиони примероци.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Лада нива на струја, за пристојни пари (ФОТО)

Angela

Хороскопски знаци кои се најлоши во флертување

Angela

Три корисни совети за сексот да трае подолго

Angela