EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Убавина

Поради овие грешки, нашата коса не изгледа ЗДРАВО, ниту НЕГУВАНО

Можеби проблемот е во самото плакнење

Секоја жена сака здрава и негувана коса.

Сепак, често не добиваме такви резултати.

Иако веројатно мислите дека правите се што е потребно за ваков изглед на косата, верувајте ни, некаде грешите.

Обично тоа е во самата рутина за нега на косата.

Пречесто ја миете косата

Колку почесто вашата коса се мие, толку повеќе станува мрсна, така што ниту еден производ не може акутно да ви помогне. Единственото решение е постепено да ја одвикнувате косата од често миење. Оптималниот број за миење на косата е двапати неделно, а се повеќе од тоа не е добро на долг рок, ниту е здраво за косата.

Ја плакнете косата со топла вода

Многу жени посегнуваат по жежок туш по напорниот ден, а не знаат дека тоа всушност и штети на мрсната коса. Најдобро е да ја исплакнете косата со млака вода. Ова дополнително ќе ја заштити и во исто време ќе ја направи посјајна, а површинскиот слој помазен.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Сигурно не сте го знаеле овој трик за мелено месо: Користете мраз за да биде сочно!

Angela

Наједноставниот рецепт за штрудла – тестото да биде меко како памук!

Angela

Дијареја – како да си помогнете?

Angela