EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Поради ставот за воспитување на децата денес, Гоца Тржан „нападната“ на Твитер – со ова мислење многумина ќе се согласат!

Пејачката Гоца Тржан отсекогаш била “остра“ на својот јазик и јасно го искажала својот став.

Сега го кажа своето мислење за новиот начин на воспитување на децата, кој таа не го поддржува.

Иако некои го делат ставот на пејачката и целосно се согласуваат со неа, сепак многумина го осудија нејзиниот коментар.

-Зошто така не учат, сега има нови трендови, психотерапија од детски психолози, „знаеш дека треба да му пријдеш, вака и онака“, но чекај, почекај малку. Па, нашите родители не воспитаа без психотерапевт и не испаднавме лошо, рече таа, а потоа додаде:

-Веднаш да се разбереме, кога некој те прашал тебе „сине, каде сакаш да одиш на ручек или на море“. Па немаше такво нешто, ручекот е тогаш, јадете го, ако не сакате, чао. Ги ставаме децата во позиција да се главни за куќата, а децата да не можат да бидат главни.

Твитерџиите и овој пат не ја поштедија пејачката, а тие лоши критики може да ги најдете под видеото.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Мајката на Џорџ Харисон се срамела што е жена поради „битлманијата“

Angela

Се породи Марија Микиќ: Децата на убавата пејачка се помалку од една година разлика

Angela

ЌЕ ПОЛУДИ КОГА ЌЕ ВИДИ КАКО Е УЛОВЕНА: Оваа српска убавица преку операција си го смени личниот опис, но задникот и остана ист – овој пат без гаќички? (ВИДЕО)

Angela