EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид го напушти фудбалот – се ожени со богаташка која е 18 години постара од него и стана милионер (ФОТО)

Поранешниот талент на Реал Мадрид, Серхио Карало никогаш не успеа да го реализира својот потенцијал на фудбалските терени, но вниманието на јавноста го привлече поради една интересна приказна за неговиот брак.

Карало беше талент на Реал, а за Мадрид потпиша во 2012 година. Сепак, играше за резервите и чекаше шанса, но никогаш не се наметна.

Затоа, во 2016 година ја носи најдобрата животна одлука. Тој се пресели во Соединетите Американски Држави и реши да стави крај на кариерата по многу несреќни околности на фудбалскиот терен. Се посвети на студиите и напредуваше.

Во САД запознал 18 години постара милионерка, кој подоцна ќе му стане сопруга. Станува збор за Британката Керолин Стенбери (46).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolinestanbury (@carolinestanbury)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolinestanbury (@carolinestanbury)

Неговата славна сопруга преку ноќ го направи милионер, а после тоа се посвети на бизнисот каде има многу повеќе успеси отколку на терените ширум светот. Изгледа дека заминувањето во САД била најдобрата одлука за кариера бидејќи додека студирал дигитален маркетинг, Серџо ја запознал Каролина, која му го променила животот.

Инаку, Керолин Стенбери е многу популарна во Велика Британија и потекнува од богато семејство. Таа е позната актерка и ТВ ѕвезда, која 18 години беше во брак со турскиот тајкун Џем Хабиб. Како што истакнува поранешниот играч на Реал, тој детаљ не му бил важен и безусловно ја сака Керолајн.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolinestanbury (@carolinestanbury)

„Откако се запознавме, не се разделивме. Ние сме сродни души. Тато ми рече дека ќе ми ги даде сите пари на светот ако раскинеме, а мама почна да плаче кога дозна за нашата врска. Но на крајот, ја запознале и сега ја сакаат како ќерка“, изјавил поранешниот фудбалер, пренесува Мундо Депортиво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolinestanbury (@carolinestanbury)

Откако се венчале, двајцата се преселиле во Дубаи. Сега Карало живее живот на шеик благодарение на неговата сопруга. Двајцата ја делат својата куќа од соништата и автомобилите вредни неколку милиони евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolinestanbury (@carolinestanbury)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolinestanbury (@carolinestanbury)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolinestanbury (@carolinestanbury)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На секоја цигара ќе има предупредување за опасностите од тутунот- оваа земја прва ги воведува ознаките

Angela

Ана ослабе 50 килограми: Еве што јаде пејачката и како ја доведе фигурата до совршенство

Angela

Причини поради кои жените плачат за време или по сексот

Angela