EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Поранешното момче на Цеца има нова девојка: Богдан Срејовиќ не ја испушта од рака – сподели и фотографија со неа

Поранешните членови на реалното шоу „Задруга“, Јована Љубисављевиќ и Богдан Срејовиќ повеќе не се кријат.

Долго време се шпекулираше во српските медиуми за врската на Јована Љубисављевиќ и Богдан Срејовиќ, особено по раскинувањето на Мисица и Стефан Кариќ, кој исто така е поранешен член на „Задруга“.

Љубовта меѓу Јована и Стефан цветаше две години, девојката се всели во куќата на Стефан и го поддржуваше при неговото второ учество во „Задруга“. Следуваше свршувачка, а потоа бурно раскинување. Стефан во една емисија признал дека девојката го „гушила и понижувала“, дека неговите пораки ги наоѓала кај друга девојка, а набрзо се појавиле приказни дека Јована го „брка“ своето поранешно момче, сакала да се смири со него.

Веќе извесно време се шпекулира дека Јована се зближила со поранешното момче на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ, а двајцата дури сега признале дека се сакаат, инаку тврделе дека ги врзува само пријателство. Богдан на Инстаграм стори објави фотографија како се шетаат низ градот држејќи ја Јована за рака, а судејќи по гардеробата излегле на ноќно излегување.

Иако се фотографирани од позади, јасно е дека девојката покрај Срејовиќ е поранешната љубов на Стефан Кариќ. Таа го потврди тоа кога ја сподели неговата објава на нејзината приказна на Инстаграм.

Откако беше откриено дека ја лажеле јавноста велејќи дека се само пријатели и дека навистина се во врска, се огласи и Кариќ, кој по раскинувањето со Јован беше мета на лоши коментари.

„Не мора да ми се извинувате… Вашите коментари сигурно не ме допреа. Поздрав од брат Кариќ“, напиша Стефан.

По излегувањето од „Задруга“, Јована стана водителка, а во една прилика на социјалните мрежи се пофали со својата скапа „чанта“ од брендот Диор, чија првична цена е околу 3.500 долари.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТАЖНА ГЛЕТКА ПРЕД ДОМОТ НА ТИНА ТАРНЕР: Обожавателите оставаат цвеќиња, свеќи и емотивни пораки – преплавена беше и нејзината ѕвезда на патеката на славните

Angela

Кралот Чарлс во тајност ја исполнил последната желба на кралицата Елизабета, принцот Хари збеснал

Angela

Железото и вашето здравје

Angela