EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

После нејзиниот роденден имале секс, па заспале, кога таа подоцна се свртела веќе не дишел – љубовницата на Видоје побегнала од станот!

Историчарот на уметност и колекционер на антиквитети Видое Ристовиќ почина на 8 мај минатата година, а како што пишуваше Република.рс, почина на масата за масажа во салонот на неговата љубовница Данијела Б.

Даниела Б. веќе ја напуштила адресата на која давала услуги за масажа, го затворила салонот и побегнала од станот на вечната тага, бидејќи не можела да се справи со темните мисли и просторот каде ги поминала последните мигови со покојниот историчар.

-Одамна си замина… Секогаш сакав да ја гледам, малку да разговарам со неа кога ќе ја сретнам на улица, но потоа наеднаш исчезна, не контактираше со мене. Подоцна слушнав од друга жена од соседството, која исто така сега е почината, дека се отселила. Па што да прави, се случи таа трагедија, а потоа претпоставувам уште една, но не сум сигурна. И јас би побегнала да сум на нејзино место! Го гледав Видоје, често навраќаше, но никогаш не ги видов заедно, претпоставувам дека не сакаа јавно да се експонираат, што разбирам. Нека му почива во мир душата, а јас и посакувам се најдобро – изјавил постар сосед пред зградата во која Видоје тајно се гледал со Даниел.

Минатата година извор близок до истрагата и откри на Републиката.рс што се случило кога Даниела била сослушана.

-Кога вечерта била сослушана масерката Д.Б., во полиција рекла дека Видоје дошол кај неа расположен во станот каде што живеела како потстанар. Тој ден и бил роденден и според договор го прославиле заедно. И двајцата биле весели и немало траг од трагедија. Ристовиќ изгледал како и секогаш, не се жалел на ништо, ниту пак изгледал дека има болки По вечерата, Видоје испил една пијачка, вотка или виски, не можела точно да прецизира бидејќи била во шок од се што се случило, а потоа признала дека имале секс – изјавил за Република извор близок до истрагата, додавајќи дека Д.Б. на полицијата рекла дека за време и по интимниот чин Ристовиќ не се пожалил на непријатност, и дека заспале еден до друг:

Како што изјавила и таа, по односот разговарале уште малку, а потоа и двајцата заспале. Д.Б тврдела дека во еден момент се свртела кон Видоја и забележала дека не дише и дека веднаш повикала Итна помош. Меѓутоа, кога екипата пристигнала во станот, веќе било доцна за реанимација, па само констатирале смрт. Д.Б. потоа за се го известила таткото на Ристовиќ, Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, кој набрзо дошол да ги собере неговите лични работи. За таа средба раскажала дека и било многу тешко и дека се уште не може да се опорави од шокот што го доживеала откако Видоје починал во нејзиниот кревет.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Лукијан е дома: Таско и сопругата во стајлинг со иста боја го земаа синот од болница (ФОТО)

Angela

Focus Features и Universal Pictures ќе го дистрибуираат филмот „Домаќинство за почетници“ на Горан Столевски

Angela

Причини поради кои жените плачат за време или по сексот

Angela