EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Потресна исповед на турска актерка: Татко ми ме силуваше, мајка ми не ми веруваше

Турската актерка Мелиса Донгел призна дека доживеала траума додека растела кога нејзиниот татко ја силувал на 15 годишна возраст. После тоа, актерката побарала помош од нејзината мајка, која не и поверувала.

Донгел, која учествуваше во популарните телевизиски серии како што се „Елиф“, „Бизим Хикаје“, „Сен Чал Капими“ , беше една од актерките кои го открија злоставувањето што го претрпела.

Поради траумата која ја преживеала, актерката и денес оди на психотерапија, а во еден момент решила јавно да ја раскаже својата приказна бидејќи сакала да ја заштити својата помала сестра.

-Постојано работев за да не бидам дома. Немав детство. Им раскажував на пријателите за злоставувањето на кое сум изложена, не само на мајка ми. Бев изложена на мојата прва сексуална злоупотреба во високо училиште. Не можев јавно да кажам бидејќи татко ми постојано ми се закануваше дека ќе ми ја заврши актерската кариера и дека нема да ме пушта да одам на училиште. Дури и се обидов да се самоубијам. Не се сеќавам колку пати бев хоспитализиран. Тогаш се каев и зажалив и се запрашав: „Зошто си го правам тоа себеси?“ Но, не можев да се воздржам, рече таа.

Обидувајќи се да ги избрише трагите од траумата што се случи пред неколку години, Донгел сега е во бирократски проблеми поради тужбата на нејзиниот татко, кој моментално е во затвор. Актерката сакала да го добие старателството над својата помлада сестра за да не поминува низ истото.

Сепак, таткото побарал тој да го добие старателство над помалата ќерка со образложение дека актерката има лош живот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тоа што прво ќе го видите на сликата открива многу за вашиот карактер (фото)

Angela

Дневен хороскоп – овој знак да не се грижи за ситници, а особено еден ќе добие финансиска добивка која не ја очекува!

Angela

Првиот македонски селектор Андон Дончевски „упадна“ на тренинг на А репрезентацијата

Angela