EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости

Починала најстарата жена на светот – живеела 124. години

Франциска Сусано, познат по прекарот Лола Иска, почина во понеделникот вечерта во нејзиниот дом во градот Кабанкалан на Филипините.

Претставниците на локалната самоуправа велат дека таа била најстарата личност во светот, надминувајќи го претходниот рекордер за две години.
Локалните податоци тврдат дека Франциска Сусано е родена на 11. септември 1897. година.
Се верувало дека тајната на долгиот живот на Лола е исхраната која се состоела главно од зеленчук, со малку месо и без свинско месо.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Претставен прототип на сензор кој најавува земјотрес три минути претходно!

Angela

Ја реновирале куќата и пронашле помфрит од Мекдоналдс од 1959 година

Angela

Каков секс сакаат највеќе мажите постари од 40 години, а каков помладите?

Angela