EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Почина Гантер од „Френдс“

Американскиот глумец Џејмс Мајкл Тајлер, познат по улогата на Гантер во серијата „Пријатели“, почина на 60-годишна возраст.

Тајлер починал во својот дом во Лос Анџелес. Од 2018 година, тој боледуваше од рак на простатата.

Неговиот лик Гантер, саркастичниот менаџер на кафето „Централ перк“ каде што се собираа „пријателите“, се појави во 150 епизоди, во 10-те сезони на популарната американска серија од 1990-тите.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дали знаевте: Женска особина која најмногу ги плаши мажите

Angela

УТРЕ Е ЛЕТЕН СВЕТИ НИКОЛА – помолете се на големиот светец, а оваа грешка не смеете да ја направите!

Angela

Поранешната членка на групата „Hurricane“ тврди дека претставничката на Израел ја копира: „Ивана и годинава на Евровизија, ви се извинуваме“ (ФОТО)

Angela