EXCLUSIVE MK
Црна хроника

Почина поранешниот македонски новинар и директор на МРТВ

Почина Слободан Трајковски, долгогодишен новинар, дипломиран правник и поранешен директор на Македонската радио телевизија.

Трајковски беше именуван за генерален директор на МРТВ во јуни 1996. година, од страна на Собранието, по разрешувањето на Мелпомени Корнети.

Во телевизијата работеше од 1969. година. Во јуни 2010. година си замина од телевизијата.

Слободан Трајковски мина 40 години во МРТВ.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Претрес во Охрид, приведен охриѓанец, пронајдена дрога

Angela

Жена од Гостивар паднала од балкон – со тешки повреди пренесена во болница

Angela

Кумановец заработи кривична пријава за измама тешка половина милион денари

Angela