EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Почина 17-годишен фудбалер на Јувентус (ФОТО)

Младиот фудбалер на Јувентус, Брајан Додиен почина вчера на само 17 години. Тој долго време се бореше против ракот, но не успеа да го победи.

Му беше дијагностицирана болеста уште во 2015 година, но четири години подоцна тој се врати на терените и одигра натпревар за тимот до 15 години на „Старата дама“. Сепак, ракот повторно се врати, а починал вчера.

Оваа вест силно го погоди Пол Погба, кој го запозна младиот Брајан уште кога го носеше дресот на Јувентус.

„Најтажни вести. Моите мисли и молитви се со сите вас најблиските. Загубата на некој што го сакате никогаш не е лесна, но јас никогаш нема да те заборавам“, напиша Погба за фудбалерот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Турист не ја препознал кралицата: Ја прашал дали ја знае Елизабета, нејзиниот одговор ќе ве насмее

Angela

Љубов и само љубов: Совршен ден за овие припадници од зодијакот, еве што ги очекува до крајот на денот!

Angela

НЕ ДАЈ БОЖЕ НЕКОЈ ДА ГО ЗАКОПА СВОЕТО ДЕТЕ – пејачката и колешка на Беговиќ во неверување, потресена по трагедијата едвај го изусти ова!

Angela