EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

ПО ЕДНА ГОДИНА: Медиумите открија како се вика синот на Ријана

Ријана речиси една година успешно го криеше името на синот, но сега странските медиуми дојдоа до изводот од матичната книга на родените.

Помина повеќе од една година од раѓањето на синот на светски познатата музичка ѕвезда Ријана, а сега конечно е откриено како се вика нејзиното дете кое го има со партнерот АСАП Роки.

Британскиот таблоид „Дејли мејл“ дошол до копија од изводот од матичната книга на родените на малото момче, на кое пишува дека парот му дал име РЗА (Риза) Ателстон Мајерс.

Познатиот пар очигледно својот син го именувал во чест на музичкиот продуцент и рапер RZA, фронтменот на хип-хоп групата „Wu-Tang Clan“ од Њујорк.

Пејачката по породувањето неколку пати беше фотографирана во облека со името на тој бенд, а познато е дека нејзиниот партнер соработувал со член на групата Раеквон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Изводот од матичната книга на родените открива и дека РЗА е роден во медицинскиот центар Седарс-Синаи во Лос Анџелес.

Ријана за време на настапот на полувремето на овогодинешниот „Супер Боул“ откри дека е бремена по втор пат, а полот на бебето се уште не е познат.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Пике ја официјализираше врската со Клара Чиа Марти

Angela

Кафето не е за секој: Па за кого тогаш?

Angela

Пред сезоната на летување откриваме: Зошто постелнината во хотелите секогаш е БЕЛА?

Angela