EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Првиот македонски селектор Андон Дончевски „упадна“ на тренинг на А репрезентацијата

Најдобрата македонска фудбалсска репрезентација продолжува да се подготвува за дуелот против Малта, со кој го започнува новиот циклус во квалификациите за Европското првенство.

На еден од последните тренинзи на терените кај ФФМ, се појави и специјален гостин, легендарниот Андон Дончевски. Првиот селектор на македонската репрезентација ги поздрави актуелните носители на играта во националниот ти, изразувајќи почит со неочекуваниот потег при што и буквално „им симна капа“ на репрезентативците од оваа генерација и им посака успех.

„Чичко Дончо“ на крајот доби и дрес од капитенот Стефан Ристовски. Фудбалската федерација на Македонија објави видео од настанот преку социјалните мрежи.

Средбата со Малта се игра на 23 март, додека четири дена подоцна ќе имаме пријателски натпревар против Фарски Острови.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Емили Ратајковски ги покажа стомачните на сред улица: Нејзиниот аутфит нема да ве остави рамнодушни (ФОТО)

Angela

ОД ОПЕРАЦИОНА САЛА ВО СТУДИО – откако сите и го видоа новото лице на старлетата ја споредуваат со Аватар, додека „балоните“ ќе и пукнеа од деколтето

Angela

СЛЕДНАТА СРЕДА НЕРАБОТНА, А ПОТОА И СПОЕН ВИКЕНД – убаво испланирајте си ги овие два неработни денови, бидејќи за другите ќе почекаме!

Angela