EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Предлози кои ќе ве заситат, а нема да ве здебелат

Една од поголемите дилеми на луѓето кои се трудат да се хранат здраво и да внимаваат на својата линија е што да јадат за вечера, а да не се дебелеат. Овие јадења се хранливи, не дебелеат и им годат на цревата пред да заспиете.

1. Тврдо сирење

Една порција комплетно ќе ве засити, а има само 80 калории.

2. Житарки

Чинија пченкарни житарки има околу 200 калории, лесно се варат и се добри за стомакот доколку имате болки.

3. Јогурт

Јогуртот е богат со протеини кои ни се навистина потребни, има пробиотски својства и ги смирува цревата и грлото.

4. Бело месо

Тоа се смета за идеална вечера затоа што содржи високо квалитетни протеини со ниско ниво на масти.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ракописот од „Bohemian Rhapsody“ продаден за 1,6 милиони евра

Angela

ВИКЕНДОВ ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК – иако ќе имаме големо разочарување за споениот викенд, сепак ни доаѓа највисоката температура досега!

Angela

Храна која поттикнува природно производство на колаген

Angela