EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Пред три години разнесуваше пица, синоќа го сруши Атлетико

Милан синоќа го победи Атлетико на „Ванда Метрополитано“, а херој на „росонерите“ беше Жуниор Месијас. Денес Бразилецот е главна тема во цела Европа, поради неговата неверојатна, но инспиративна приказна.

Имено, Месиас до пред три години беше дел од италијанската четврта лига. Тој разнесуваше бела техника како примарна работа и се натпреваруваше во аматерска фудбалска лига.

Играше во аматерски клубови, а на 28 години стигна до Кротоне во Серија  Б. Минатата сезона со Кротоне одигра одлична сезона во Серија А со 10 гола и 10 асистенции, па заработи трансфер во Милан.

Синоќа дебитираше во најелитното европско натпреварување и со неговиот гол Милан го победи Атлетико Мадрид.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На 29 ноември доаѓа новиот X8 модел на BMW, заедно со „М“ верзијата на хибриден погон

Angela

ХОРОСКОП: Кои се вашите скриени желби?

Angela

Силвио Берлускони имал последна желба пред да умре: Продадете се, освен…

Angela