EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ПРЕД 11 ГОДИНИ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, СЕГА САКА ПАК – се сеќавате ли на оваа пејачка, и годинава има заразен хит кој прогнозира уште едно прво место! (ВИДЕО)

Лорин ја знаеме по победата со „Еуфорија“ во 2012 година, а во трката повторно се враќа годинава во Ливерпул со „Тетоважа“ (Tatoo) . Песната на Лорин „Еуфорија“ беше една од најслушаните песни во историјата на ова натпреварување.

Според прогнозите на букмејкерите , таа веќе долго време е главен фаворит за победа на Евровизија во 2023 година.

Годинава Лорин настапува со песната „Тетоважа“ која веднаш ја освои публиката, а во синоќешното прво полуфинале публиката со овации и ентузијазам го проследи нејзиниот настап.

Лорин ја знаеме по победата со „Еуфорија“ во 2012 година, а во трката повторно се враќа годинава во Ливерпул со „Тетоважа“ (Tatoo) . Песната на Лорин „Еуфорија“ беше една од најслушаните песни во историјата на ова натпреварување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOREEN (@loreenofficial)

Според прогнозите на букмејкерите , таа веќе долго време е главен фаворит за победа на Евровизија во 2023 година.

Годинава Лорин настапува со песната „Тетоважа“ која веднаш ја освои публиката, а во синоќешното прво полуфинале публиката со овации и ентузијазам го проследи нејзиниот настап.

Која е Лорин?

Лорин е родена во 1983 година во Стокхолм, а нејзините родители се по потекло од Мароко. Таа се преселила во Вестерас како девојче и ги открила своите вокални таленти на натпревар за идоли во 2004 година.

Потоа го освои четвртото место и го објави својот прв сингл „The Snake“. После тоа, Лорин ја издава песната „My Hearth Is Refusing Me“, а оваа песна се најде на првото место на шведските музички топ листи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Направете да копнее по вас, иако долго сте заедно!

Angela

БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ НА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ НЕ СЕ ПРОБЛЕМ ЗА ЕУ

Angela

СТОПИРАНО РЕНОВИРАЊЕТО НА ЛУКСУЗНАТА ВИЛА НА ЦЕЦА НА КИПАР – се вмешала и власта, се огласи и Вики Миљковиќ која е главен виновник за сè! (ФОТО)

Angela