EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Премиер-лигата ја претстави новата топка за зимската сезона (ФОТО)

На натпреварите во Премиерлигата наскоро ќе се игра со многу интересна и шарена топка. „Најк“ го промовираше новиот фудбал што ќе се игра за време на зимската сезона во англиската елита.

Топката е традиционално жолта, но овој пат ќе биде исшарана со сини неправилни линии и црвени кругови.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Цеца стана баба по вторпат, а еве што прави во меѓувреме нејзиното поранешно момче со новата девојка – „не е случајно“ тоа што го објавува токму сега! (ФОТО)

Angela

Зошто треба веднаш да престанете да користите пластична фолија?

Angela

Нема потврден случај на Омикрон во земјава, доминантен се уште е Делта сојот

Angela