EXCLUSIVE MK
Црна хроника

Претрес во Охрид, приведен охриѓанец, пронајдена дрога

На 01.08.2021 во 22.35 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и од СВР Охрид во близина угостителски објект лишен е од слобода Б.Р.(41) од Охрид.

При преглед на патничко  возило „БМВ“, со охридски регистарски ознаки, во кое бил Б.Р. и при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена прашкаста материја. За настанот е известен Јавен обвинител, а по документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Затвореници ископале 40-метарски тунел во Идризово

Angela

Синови си истепале родители во Кочани и Берово

Angela

Маж од Сарај донесен на клиника, повреден е од залутано зрно

Angela