EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Принцот Хари на крунисувањето на татка си „ќе седи десет редови зад семејството“: „Ова му го направи Меган“

Иако на крунисувањето ќе присуствува без сопругата Меган Маркл, принц Хари нема да седи ни во близина на кралското семејство, пишува „The Sun“.

Поранешниот кралски батлер Пол Бурел за „Сан“ рече дека Хари ќе седи „10 реда зад Виндзор“, односно подалеку од остатокот од кралското семејство.

Бурел рече дека на овој настан Хари сигурно нема да се помири со татко му и семејството и дека нема да има можност ниту да разговара со нив, додавајќи дека на крунисувањето доаѓа „само за да се пофали дека е тука“.

– Мали се шансите за помирување, и во блиска иднина. За ѓал, верувам дека Хари ќе има многу студен прием – изјави Бурел, долгогодишен батлер на принцезата Дијана, пренесуваат британските медиуми.

На оваа вест, следуваа лавина коментари на социјалните мрежи, а бројни корисници на Твитер се согласија дека „ова го доби од Меган“, која инаку, нема да присуствува на крунисувањето.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЦЕЦА ПЕЕ, НА ВЕЉКО МУ ЈА КИНАТ МАИЦАТА – од Анастасија ни трага ни глас во вилата, што се случуваше зад ѕидовите на Дедиње (ФОТО+ВИДЕО)

Angela

Знаци дека девојката е во право кога ви кажува дека не сте романтични

Angela

УТРЕ Е ЛЕТЕН СВЕТИ НИКОЛА – помолете се на големиот светец, а оваа грешка не смеете да ја направите!

Angela