EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

ПРИСТИГНУВА ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО ЈАРЕЦ Овие знаци ги очекува ХАОС – ако сакате да постигнете УСПЕХ, тогаш треба да направите ЕДНА РАБОТА

Проверете дали сте меѓу знаците кои најинтензивно ќе ги почувствуваат промените на Месечината во наредните денови.

Полната Месечина која пристигнува на 13 јули во Јарец носи одговорна, но и наградувачка енергија на масата, а ѕвездите не поттикнуваат да ја сфатиме нашата иднина посериозно.

Сите вибрации зборуваат за тоа како во овој свет единствениот пат напред е преку напорна работа и напор, така што клучот за разбирање на овој лунарен настан се сведува на прифаќање на предизвиците што се пред вас, без да занемарите колку далеку сте патувале на вашето патување до оваа точка, а промените најмногу ќе ги почувствуваат овие 3 знаци!

Рак

Полната месечина ќе ја потресе вашата шеста куќа на партнерството, што значи дека можете да очекувате интензивни моменти на полето на интимните односи. Вие сте од оние кои сакаат да додадат зачин во вашиот живот и не сакаат да се повлекуваат во школка, а оваа промена на Месечината е можност да научите како да внесете стабилност во интимните односи во кои сте дел.

Сега, можеби повеќе од кога било, важно е да ги усогласите вашите чувства и постапки и да постигнете максимална хармонија во себе на секое ниво и во секое прашање.

Јарец

Покрај тоа што оваа полна Месечина е во вашиот знак, вашата владејачка планета – Сатурн, исто така се враќа во вашиот знак, што конкретно значи дека да бидете роб на старите навики може да ве чини некои убави работи и да ве одведе на погрешен пат. Она што го сакате е да научите да размислувате надвор од вашата комфорна зона, а на крајот од супер емотивното и чувствително патување на преиспитување на себе, ќе бидете наградени со магична трансформација.

Водолија

Благодарение на оваа полна месечина, ќе се чувствувате крајно одвоени и изолирани од сопствениот живот, пред се поради екстремниот фокус на работните обврски. Научете да ги балансирате и деловните обврски и настаните во вашиот приватен живот и не занемарувајте ниту едното ниту другото затоа што ви треба и за ментално здравје и чувство за цел во животот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Откријте ги имптомите на депресијата

Angela

Вредноста на биткоинот го обнови историскиот рекорд

Angela

4 најмоќни знаци во хороскопот

Angela