EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Причини поради кои жените плачат за време или по сексот

Семејната терапевтка и експерт за брак Рејчеј Рајт објаснува дека плачењето обично се смета за знак на тага, но всушност е знак со кој телото порачува дека искусило премногу од некои емоции, без разлика дали станува збор за страв, возбуда или болка.

„Плачењето е емотивно потење, но многумина сметаат дека потењето доаѓа во непријатен момент“, вели Рајт и наведува причини поради кои жените најчесто плачат во текот или по сексот.

-полудени хормони

-сте испиле некоја чашка повеќе, па сте ја отвориле кутијата на емоции

-навистина сте опуштени и уживате.

-се чувствувате поврзани со партнерот

-тагувате за нешто

-ве боли, болниот секс може да предизвика плачење па потребно да користите лубриканти или да одите полека

-ве боли, но на добар начин

-се срамите

-многу сте среќни

-сте се  потсетиле на нешто тажно, можеби сте преживеале сексуален напад или ви се случило нешто додека сте биле мали, но сте заборавиле.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Не мора да одите во пекара: Направете БУРЕК СО МЕСО дома (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Angela

Железничкиот сообраќај делумно прекинат поради штрајк

Angela

Дали ја знаете разликата помеѓу физичката и емоционалната глад?

Angela