EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Проверено! Овие три работи ќе ви донесат пари во домот

Фенг шуи експертите нагласуваат дека ако сакате енергијата на парите беспрекорно да тече низ вашиот дом и никогаш да немате проблем со финансиите, тогаш треба да ги направите следниве работи!

Користете живи бои во „деловните“ делови од станот

Каде што седите, каде што работите во станот/куќата, обојте ги тие ѕидови во зелена или виолетова нијанса, или поедноставно, ставете некој поголем предмет во таа боја. Зелената боја претставува виталност и раст, а виолетова-богатство.

Негувајте ги вашите пари

Не ги гужвајте банкнотите и не ги фрлајте на маса. Ако ги запоставите парите, еднаш и тие ќе ве запостават, а потоа-тешко Вам. Секогаш чувајте ги уредно превиткани во паричник или во плик ако веќе немате сеф. Чувајте ги и сметките, ставете ги уредно во плико или во фиока.

Подарете им било што на другите

Ако ви фалат пари, обратете се кај луѓето околу вас. Дајте им време и внимание, заблагодарете им се за се’ што прават за вас за да се чувствувате добро. Успехот не е само ако имаме профит, секогаш треба да ја најдеме позитивната страна на сè дури и кога немаме доволно пари. Бидејќи парите се дел од кругот, кога тој ќе се исполни, сè ќе ви се врати.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зошто мажите се плашат од обврзување?

Angela

Сакал да ја запроси девојката на натпревар, обезбедувањето го соборило на земја: „Вака треба да се неутрализираат сите запросувања на стадион“ (ВИДЕО)

Angela

Сакал да седне до девојка во празен автобус, а сега цел свет му се смее (ВИДЕО)

Angela