EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи.

Позастапена нестабилноста ќе биде во јужните делови од земјава каде локално врнежите ќе бидат пообилни (над 15 л/м2), проследени со почести грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 20 до 26 степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Во понеделник ќе има локален дожд со ретки грмежи, претежно во западните делови. Потоа ќе биде малку до умерено облачно, од понеделник со слаб до умерен, а на места и засилен ветер од североисточен правец.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

За него јавноста малку знае – овој моќник ја оженил водителката на емисијата „Практична жена“, а таа му го простила бурното минато (ФОТО)

Angela

Aнастасија Ражнатовиќ ја доживеа тажната судбина на мајка си: И Цеца го загубила бебето месец и пол пред свадбата

Angela

Лукијан е дома: Таско и сопругата во стајлинг со иста боја го земаа синот од болница (ФОТО)

Angela