EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Променливо облачно и потопло време

Времето ќе биде променливо облачно и потопло со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 13 до 21 степен.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 17 степени.

До петок следува период на стабилно и потопло време, со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Врнежи од дожд се очекуваат в сабота.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Што сакаат мажите во емоционална врска: Студијата донесе нови резултати!

Angela

Коригирајте ги несовршеностите на лицето

Angela

Уште 89 нови случаи на ковид-19 од 1.760 тестови, нема починати

Angela