EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Променливо облачно со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони

Денеска се очекува променливо облачно време со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степени. УВ=8

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 30 степени.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време. Кон крајот на работната недела ќе има услови за преодна нестабилност која ќе биде најизразена во петок и ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Во петок и особено во сабота ќе биде ветровито со засилен северен ветер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Германското јаболково вино – извор на здравје

Angela

Лето е, а сакате убави и здрави нокти? Еве како да ги заштитите

Angela

Неверојатни здравствени придобивки од јадењето кајсии

Angela