EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Свет

ПРОНАЈДЕНИ МИСТЕРИОЗНИ ОСТАТОЦИ ОД ЕКСПЛОДИРАНАТА ПОДМОРНИЦА – светот во шок од најновата снимка која се прошири вирално (ВИДЕО)

Остатоците од подморницата Титан се исфрлени на брегот откако таа експлодира пред речиси две недели. Новата снимка покажува неколку парчиња остатоци кои се истоваруваат од Арктикот Хоризонт на пристан на канадската крајбрежна стража во Санкт Петербург во Њуфаундленд.

Пет лица загинаа, меѓу кои и тројца британски државјани, кога подморницата претрпе катастрофална експлозија при обидот да се спушти до потонатиот брод Титаник.

Очајната потрага започна на 18 јуни откако подморницата ја загуби комуникацијата со бродот, а делови од остатоците беа пронајдени на околу 487 метри од остатоците на Титаник пет дена подоцна на длабочина од околу 3.800 метри.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ССМ: Пратениците имаат 30 дена да ја направат неделата неработен ден

Angela

Денес го празнуваме Свети апостол Јаков, брат Господов

Angela

Кинезот кој крена 313 килограми со една нога за златен медал и олимписки рекорд

Angela