EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

Пудинг колачиња од чоколадо и ванила

Овие вкусни и едноставни колачиња ќе ги воодушеват вашите непца.

Потребни состојки:

За колачиња од ванила:

– 125 гр. путер

– 50 гр. шеќер во прав

– 2 ќесички ванилин шеќер

– 125 гр. меко брашно

– 50 гр. прашок за пудинг од ванила

За колачиња од чоколадо:

– 125 гр. путер

– 50 гр. шеќер во прав

– 2 ќесички ванилин шеќер

– 125 гр. меко брашно

– 50 гр. прашок за пудинг од чоколадо

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Не мора да одите во пекара: Направете БУРЕК СО МЕСО дома (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Angela

Нова студија открива дали можеме да се заразиме двапати со омикрон варијантата

Angela

Железото и вашето здравје

Angela