EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Пустош во животот: Три хороскопски знаци наскоро ќе бидат „исцедени како лимон“, но ѕвездите советуваат како да ги надитрите непријателите!

Од 5 до 17 јуни, за време на периодот на опаѓање на Месечината, претставниците на неколку знаци на Зодијакот треба да покажат максимална претпазливост.

Можеби ќе останат без пари, но секако и без сила, ќе се чувствуваат како да им ги „цедат сите сокови“ од сите страни.

Кој треба да чека неволја и да се подготви за пустош во животот – прочитајте подолу.

Овен

За време на периодот на опаѓање на Месечината, Овенот треба да ги напушти сите планови кои сакал да ги реализира. Нека не размислува воопшто на нив во наведениот период. Зашто неуспесите ќе ги прогонуваат претставниците на овој хороскопски знак, па затоа треба да се заштитат што е можно повеќе! Одложете ги сите состаноци и не разговарајте за вашите проблеми со никого!

Луѓето кои не ви посакуваат добро ќе се обидат да ви наштетат и да ве удрат на најранливото место. И затоа, единствено нешто што ќе ви помогне е да ги збуните непријателите, неоткривајќи им ги плановите, поради што тие нема да ја постигнат својата цел. Користете ја оваа тактика и не кажувајте никому буквално ништо. И не правете ништо до 17 јуни.

Стрелец

Астролозите веруваат дека Стрелецот ќе потроши многу пари, а не сите купувања ќе им донесат радост. Може да се случат непредвидени околности кои ќе бараат големи финансиски трошоци. Обидете се да не се нервирате премногу, понекогаш таквите ситуации се неизбежни.

Опаѓањето на Месечината може да им донесе и губење на силата на Стрелците. Ќе сфатите дека сте многу уморни и тоа најмногу од колегите кои ве местат на работа и целиот товар и паѓа вам. Не срамете се да си признаете, вие заслужувате одмор и можете да си дозволите да се опуштите без каење во наведениот период. Непријателите од работната средина ќе ги надитрите со – верувале или не – тотална игнорација! Додека тие ве оговараат од зад грб, вие земете си денови одмор и правете се како ништо да не сте ни чуле ниту виделе.

Водолија

За Водолиите, периодот на опаѓање на Месечината ќе покаже кој од оние околу нив навистина добро се однесува кон нив. Ќе се случи „чистење“, не плашете се што доста луѓе ќе го напуштат вашиот живот. А некои од нив можеби ќе прават скандали „за збогум“.

Не држете лутина кон таквите луѓе, простете им за сите нивни постапки. Научете да се ослободите од непријатните ситуации, а потоа ќе можете да ја задржите силата во себе за да продолжите понатаму. Судбината подготвува нешто многу посебно само за вашиот знак, но по 17ти јуни.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Животот не ја штедеше: Убавата хрватска актерка доживеа голема трагедија, а крајот на една љубов за неа беше голем срам!

Angela

Денес е тежок празник – овие работи никако не смеете да ги правите

Angela

„За идната мајка“: Ќерката на Топалко доби луксузен подарок од сопругот, еве со што се пофали

Angela