EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Работи кои мажот би требало да ги направи кога жена ќе иницира контакт со очи

Дали го знаете чувството кога во бучна просторија полна со луѓе вашиот поглед се среќава со погледот на друга личност? Тогаш се друго станува чудно и се чини дека вашите души се поврзани во еден момент.

Контактот со очи, се разбира, не е секогаш толку возбудлив, но скоро секогаш е важен. Врз основа на тоа колку долго некој ве гледа, или дали гледа настрана кога разговарате со него, можете да го процените карактерот на таа личност.

Кога на жените им се допаѓа некоја личност, тие ќе испратат илјада индиректни сигнали, а на мажот му останува да ги препознае. Жената секогаш ќе бара личност што и се допаѓа, и кога ќе ги сретнат очите, таа сигурно ќе сака мажот да и пријде.

Меѓутоа, ако мажот прерано го сврти погледот, на тој начин ќе и покаже дека не вреди да се обрне внимание, а нејзината самодоверба ќе биде тотално уништена. Се разбира, постојат и различни контакти со очи, така што разликата е очигледна помеѓу жена која гледа во вас само од љубопитност и онаа која е заљубена.

Ако некое лице ве гледа и го одржува погледот некое време, веројатно е заинтересирано за вас, а еве што треба да направи мажот кога жената започнува контакт со очи:

  1. Погледнете назад кон неа

Можеби ви е непријатно, но ако ве интересира лицето преку вас, би било пожелно да ја погледнете назад, и таа ќе ја прочита пораката во вашите очи.

  1. Одржувајте контакт со очите

Ако го „фатите“ нејзиниот изглед и таа го сврти настрана, немојте веднаш да мислите дека не ви се допаѓа. Можеби таа е само срамежлива и го чека вашиот потег. Кога ќе се појави можност вашите очи повторно да се сретнат, погледнете ја директно во очи и држете го погледот.

  1. Насмевнете се

Ако дамата е заинтересирана за вас, таа сигурно нема да остане имуна на вашата насмевка. Многу е важно таа да знае дека ви се допаѓа да се наоѓате во иста просторија и дека ги делите истите чувства, и кога ќе одредите дека следниот чекор е логичен, покажете ѝ со говорот на телото дека сте подготвени да ѝ пријдете.

  1. Разговарајте со неа

Кога ќе утврдите дека сите коцки се на место и дека треба да ѝ пристапите, слободно сторете го тоа. Пристапете и претставете се, а потоа пофалете го нејзиниот изглед. Поставувајте ѝ прашања, нагласувајте ја шегата, за да може да се опушти во ваше присуство.

Ако видите дека симпатиите се зголемуваат, побарајте го нејзиниот телефонски број и поканете ја на првиот состанок. Се друго зависи од вас.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПОБЕДНИЧКАТА НА „ГРАНД“ СЕДНА ВО ПОДАРЕНИОТ АВТОМОБИЛ – од тоа што и го порача Саша Поповиќ кога ќе се врати со него во Струмица се смееја сите (ФОТО)

Angela

СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА, ПА ОД ЗБОРОВИТЕ ЌЕ ПУКНЕ И КАМЕНОТ – Николина Пишек откри како дознала дека починал сопругот легнат врз друга жена!

Angela

Руската рубља се врати на курсната листа на Народната банка

Angela