EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Работи кои можете да ги направите кога ќе ја ИЗГУБИТЕ желбата за секс!

Се’ почест проблем во врските и браковите.
Честопати постои проблем дека едниот партнер повеќе сака секс, а другиот сака да ја прескокне турата. Во долгорочни хетеросексуални врски, жените обично сакаат да се чувствуваат емоционално поврзани пред да сакаат да имаат секс. Мажите обично се чувствуваат емоционално поврзани по сексуален однос.

Можете да видите како ова може да создаде конфликт.
Сака секс.
Таа не сака.
Тие или немаат секс или таа има секс само за да се заврши тоа.

Се разбира, ситуацијата може да биде обратна, па така партнерката може да биде онаа која сака почесто да има секс.
Ова создава чувство на огорченост кај двата партнери, но кај мажите честопати создава незадоволство што е поттикнато од чувство на отфрлање и чувство дека не се поврзани со нивните партнерки. Еве што да направите ако тоа се случи.

1. Планирајте секс.
Да, ставете го тоа во вашиот календар. Можеби не звучи „секси“ или „спонтано“, но треба да го одредите времето кога сте целосно слободни и неоптоварени.
Не мора да очекувате секс, само создадете прозорец на можност сексот да се случи. Сексот започнува во мозокот. Значи, ако се уште немате „сексуален“ состанок со вашиот партнер, обидете се да направите постојан состанок. Она што го правите со тој блок на време зависи целосно од вас двајца, но забавувајте се. Вашата имагинација е граница!

2. Сексот на прво место, храната на второ место.
Ако имате состанок со девојка, одлично! Имајте секс пред вечера. Никој не сака да има секс кога е надуен, има гасови и е уморен. Ова често доведува до чувство на разочарување кога ноќта не оди според планираното.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неделен хороскоп – еден знак ги меша работата и приватниот живот, а овој знак особено да внимава на кого му верува!

Angela

ЖИВОТОТ ЌЕ ВИ СЕ ПРОМЕНИ ДОКОЛКУ СЕ ПОМОЛИТЕ НА СВЕТЕЦОТ: Денеска е Василиј Острошки, доколку имате болен во домот направете го ова!

Angela

Што ги возбудува момците?

Angela