EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Работи кои повеќето мажи никогаш нема да и ги признаат на својата партнерка

Мажите сметаат дека некои работи е подобро да се премолчат

Велат дека секоја жена има тајна која ја чува само за себе. Но, што е со мажите? И тие имаат тајни кои вешто ги кријат од партнерките.

Иако секое генерализирање кога станува збор за љубовта е главно погрешно, дури и во врска каде има одлична комуникација, постојат работи кои повеќето мажи никогаш нема да ги признаат или кажат на своите партнерки.

  1. „Не знам како да го направам тоа“

„Да се ​​биде маж“ во очите на жената е многу важно за нив. Затоа започнуваат работа, дури и ако не се сигурни во успехот.

Мора да бидат силни и паметни пред својата дама, без разлика дали, да речеме, знаат да поправат нешто во куќата.

  1. „Не разбирам што ме прашуваш“

Жените сакаат да поставуваат прашања како што се: Како изгледам?, а во исто време очекуваат одговор кој ќе биде комплимент. Сепак, за повеќето мажи ова прашање е збунувачки во главата, па не знаат дали треба да кажат вистинско мислење или веднаш да дадат комплимент, дури и ако мислат дека не треба така.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хроскоп за понеделник, 4-ти септември 2023-та

Angela

Цеца се причести за Велигден – еве каде го дочека најголемиот христијански празник, друштво и правеше оваа личност! (ФОТО)

Angela

Сите гледаа со часови во шлицот на Сања Кужет во финалето на „Ѕвездите на гранд“ и чекаа да покаже нешто повеќе, ваков фустан ретко кој се осмелува да носи (ФОТО)

Angela