EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Работи што мажите ги прават само кога се вљубени

Вистинскиот маж се плаши дека ќе ја загуби жената што ја сака и не се плаши тоа да го признае.

Иако понекогаш во некои ситуации мажите ни се чинат бесчувствителни и себични, љубовта е таа магија што ќе ги промени и ќе ги претвори во чувствителни лица.

Доколку некогаш сте се прашале како ќе се однесува некој маж што е вљубен и што ќе промени кај себе си и како ќе се однесуваат кога ќе ја најдат жената на својот живот, еве можност тоа да го дознаете во продолжение:

Ќе сфати колку е среќен и ќе се труди тоа да го покаже

Вистинскиот маж има искуство и кога ќе запознае некоја девојка што му одговара ќе се труди да ја задржи по секоја цена и ќе биде среќен поради тоа што конечно ја нашол онаа вистинската.

Покажува колку навистина му значи

Без разлика на тоа што мажите често ги обвинуваме дека не покажуваат доволно чувства, кога ќе ја запознаат онаа вистинската тогаш ништо нема да кријат. Ниту љубомората, ниту восхитот, ниту онаа насмевка, ниту искрите во очите… Со сите мали знаци ќе покажат колку е среќен што ја нашол жената на својот живот!

Се плаши дека ќе ја загуби саканата личност

Да, вистинскиот маж се плаши дека ќе ја загуби жената што ја сака и не се плаши тоа да го признае.

Ќе се потруди да и пружа се што може

Мажот што ја обожава својата поубава половина ќе сака да и пружи се што е во негова моќ. Тој сака неговата избраничка да се чувствува како кралица и ќе се труди никогаш да не и недостига љубов, внимание и почит.

Не може да смисли причина зошто понатаму би чекал

Тоа е мигот кога сака да каже и да покаже колку му значи избраничката и зошто таа е вистинската за него. Кога знае дека ја нашол вистинската личност, тој сака да ја направи своја!

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Чудотворен камен во манастирот Свети Никита – особено денес лекува и исполнува желби, еве што треба да направите!

Angela

ВИДЕО: Најзгодната спортска новинарка Дилета Леота активно тренира и во бременоста

Angela

Борко по триумфот на Вардар над Пелистер: Тоа е таа екипа!

Angela