EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Останато

Ракометарите на Франција и на Шпанија полуфиналисти на ОИ

– Франција и Шпанија се пласираа помеѓу четирите најдобри репрезентации на ракометниот турнир на Игрите во Токио.

Рано утрово Шпанија ја победи Шведска со 34:33 во второто четвртфинале.

Претходно, Франција забележа убедлива победа над Бахреин со 42:28.

Другите две четвртфинални двојки се:

Данска – Норвешка (почеток 10 часот)

Германија – Египет (13:45 часот).

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Верувале или не: Летечките автомобили се „минато“- ова чудо се очекува во 2023 година

Angela

Голманот Донарума не е добредојден во Милано (фото)

Angela

МОН: Од 1ви до 31ви октомври втор рок за аплицирање за субвенциониран студентски оброк

Angela