EXCLUSIVE MK
Ракомет

Ракометарите на Шведска го совладаа домаќинот, Шпанија подобра од Норвешка

Шведска ја совладаа денеска Јапонија со 28:26 во рамки на второто коло во групата Б на олимпискиот турнир во ракомет, нанесувајќи им го на домаќините вториот пораз.

Во истата група, Португалија го совлада Бахреин со 26:25., додека Данска беше подобра од Египет триумфирајќи со 33:27.

Во групата А, Шпанија ја победи Норвешка со 28:27 и со тоа го запиша вториот триумф на ракометниот турнир. Франција го победи Бразил со 34:29, додека Германија беше пресилна за Аргентина, совладувајќи со 33:25.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ристовски: Посебно драг трофеј, нека ова биде почеток на успешна сезона!

Angela

Јагуриновски пристигна на Исланд во тимот на Алушовски

Angela

Ристовски и Стерјев со моќна порака пред Супер купот: Треба да победи фер-плејот

Angela