EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

Ресторан во Италија на гостите им наплатил 20 евра за сечење торта на 20 парчиња

Во Палермо, Сицилија, гостите на еден ресторан доживеале непријатно изненадување кога им наплатиле 20 евра бидејќи побарале роденденската торта да им се исече на 20 парчиња.

Семејството на кое му било наплатено за  сечење на тортата нарачало пица и пијалок од 124 евра во ресторанот. Со себе ја донеле роденденската торта. Кога ја побарале сметката, ја виделе ставката „20 x servizio torta“ и сфатиле дека им била наплатена услугата што ја барале.

Тие останале затечени, па решиле да се огласат на социјалните мрежи, пишува New York Post. Нивната објава налути многумина. Ова не е првпат италијански ресторан да се најде на удар на критики поради сомнителни наводи. Патничката на TripAdvisor изјавила дека забележала во еден ресторан во престижниот регион на езерото Комо дека има изненадувачка доплата од две евра на сметката бидејќи нејзиниот сендвич бил пресечен на половина.

Таа објави негативна рецензија за ресторанот, тврдејќи дека никогаш не побарала сендвичот да се пресече.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПРОНАЈДЕНИ МИСТЕРИОЗНИ ОСТАТОЦИ ОД ЕКСПЛОДИРАНАТА ПОДМОРНИЦА – светот во шок од најновата снимка која се прошири вирално (ВИДЕО)

Angela

Стапката на рак кај младите пораснала за 79 отсто во изминатите 30 години

Angela

На што се „палат“ мажите?

Angela