EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Рецепт за љубов која трае вечно: секоја недела по една кавга!

Дали често се расправате? И тоа најмногу за ситниците? Одлично!

Американските научници анкетирале парови и откриле дека повеќе од 40 отсто веруваат дека една кавга неделно е здрава за нивната врска бидејќи ја освежува комуникацијата. Научниците веднаш додадоа дека тоа не значи дека треба постојано да започнувате расправија или, ако не сте, не мора да станувате ситничар.

Сосема е нормално дека двајца луѓе, дури и лудо да се сакале, не се согласуваат за сѐ. Ако се договараат за сѐ, тоа значи дека некој лаже затоа што тоа е речиси невозможно. Кавгите се здрави бидејќи се показател дека и двајцата сте искрени и не се плашите да се соочите со партнерот. Луѓето кои избегнуваат конфликт по некое време би можеле да експлодираат, односно да предизвикаат голема кавга и за најмал детал.

Сè додека се расправате, тоа значи дека ви значи. Во ред, има кавги од навика, но кавгата е главно знак дека сте вознемирени и дека нешто не е во ред. А ако партнерот одговори, тоа значи дека и и нему му значи и сака да го реши проблемот. Секако, не се препорачува врескање, фрлање чаши и слично! Разговарајте, разговарајте…

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Го следеше примерот на Новак Ѓоковиќ: Нина Бадриќ изгледа совршено, еве какви промени во исхраната направила

Angela

Прва фотографија на Ана Ивановиќ по породувањето – Вака изгледа поранешната тенисерка по третата бременост

Angela

Џеј Ло и Бен Афлек се подновија: Купија вила со 12 спални соби и 24 бањи (ВИДЕО)

Angela