EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Рецепт: Пудинг од јапонски јаболки

Сите знаеме колку јапонското јаболко е здраво за нас.

Содржи голема количина на хранливи материи: витамини А, Б и Ц, јод и железо, а особено е корисно во овој период на годината затоа што го подобрува имунитетот и нервниот систем. Исто така, му помага на организмот да се заштити од разни инфекции

Затоа денеска ви носиме рецепт за пудинг од јапонски јаболки.

Се што ви треба се 2 јапонски јаболки и какао.

  • Исецкајте ги јаболките, додајте 2 големи лажици какао, а потоа ставете ги во блендер.
  • Откако ќе ја направите смесата, истата оставете ја во фрижидер 15-20 минути.

Уживајте!

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

За него јавноста малку знае – овој моќник ја оженил водителката на емисијата „Практична жена“, а таа му го простила бурното минато (ФОТО)

Angela

Денеска ќе имаме сончево време – Познато е до кој степен ќе се движат температурите

Angela

ФОТО: Ким Кардашијан на Мет Гала како од насловната страна на Плејбој од 2007 година

Angela