EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Реченици кои не смеете да ги изговорите кога раскинувате

Кога ќе дојде до раскинување, тоа често се случува со голема кавга, а потоа паѓаат сите маски.

Кога ќе ви „падне мрак на очи“ и ќе завладее гневот, многу е тешко да се контролирате.

Сепак, психолозите истакнуваат дека колку и да сте повредени или лути, има некои работи кои не треба да му ги кажете на партнерот. Бидејќи последиците можат да бидат сериозни.

1. Те ​​мразам

Можеби го мразите во моментов, но нема смисла да го кажувате тоа во моменти на лутина. Имаше моменти кога го сакавте и ќе има моменти во иднина со убави спомени. Не дозволувајте поранешниот партнер да ја почувствува вашата омраза, бидејќи тоа на крајот ќе ве изеде.

2. Очаен си во кревет

Можеби е вистина, но тоа е силен и грд удар под појасот. Водењето љубов е заедничка одговорност и ако не било одлично, имајте на ум дека тоа е нешто на што и двајцата работевте.

3. Ти си виновен за сѐ

Многу ретко се случува другата страна да биде 100 отсто виновна за раскинувањето на врската, дури и ако се случила прељуба. Партнерот ќе ни каже дека тоа не е точно и ќе заземе одбранбен став.

4. Патетичен си

Запрашајте се: „Зошто имав врска со патетична личност?“ Ова е многу одбивна критика и тешко дека реакцијата ќе биде добра.

5. Посакувам воопшто да не те сретнeв

Но, се сретнавте и не можете да го промените тоа. Наместо тоа, размислете што научивте од таа врска и добрите работи што ги добивте од неа.

6. Се надевам дека ќе имаш мизерен живот

Ваквата изјава долго ќе одекнува во главата на партнерот. Запрашајте се, дали навистина го мразите толку многу што му посакувате ужасна иднина. Запрашајте се како ова ви помага да продолжите понатаму. Воопшто не!

7. Врската со тебе е најголемата грешка што сум ја направила

Веројатно навистина мислите така среде расправија, но сè што всушност може да каже е дека не сте добри во донесувањето одлуки.

8. Најдов некој многу подобар од тебе

Ваквата изјава звучи како детско фалење во парк или триење сол на нечија рана. Можеби мислите дека сте нашле некој подобар, но времето ќе покаже дали тоа навистина е така.

9. Ти си ужасен родител

Имајте на ум дека ова е ужасна изјава. Можеби вашиот партнер не е толку добар родител како вас, но има и родителски права и на детето му треба. Не дозволувајте децата да станат жртви на вашиот развод и да им нанесувате неповратна штета која ќе ги придружува до крајот на нивниот живот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДЕНЕСКА Е ВЕЛИКИ ЧЕТВРТОК: Почнуваат велигденските празнувања

Angela

Дневен хороскоп – овој знак го очекува интрига од колега на работното место, а еве што ги очекува родените во месец мај

Angela

ДЕНЕСКА ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ – еве какво време не очекува во следните денови

Angela