EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Ракомет СПОРТ

Ристовски и Стерјев со моќна порака пред Супер купот: Треба да победи фер-плејот

Струмица и салата „Парк“ ќе бидат домаќини на шестото издание на Супер Купот, а за трофејот ќе се борат Вардар и Еурофарм Пелистер.

Претседателот на шампионот, Зоран Стерјев и извршниот директор на освојувачот на Купот, Борко Ристовски, пред наптреварот упатија порака дека за разлика од претходната сезона овојпат треба да победи фер-плејот.

По заедничкиот ручек на двете екипи, Стерјев и Ристовски посакаа спортско надигрување на теренот и порачаа дека посакуваат да победат фер-плејот и спортот.

Двата клуба заеднички го поддржуваат спортското ривалство и се надеваат дека натпреварот во „Парк“ на кој е најавено присуство на двете навивачки групи – „Чкембари“ и „Комити“, ќе помине во најдобар ред.

Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар се игра вечерва со почеток во 18:00 часот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Врати ѝ ги патиките на внуката: Ана Бекута мета на погрдни коментари откако се појави во ШОКАНТНИ ПАТИКИ (ФОТО)

Angela

ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ МЕЃУ СЕБЕ: Дали се согласувате?

Angela

Тестенини со брокула и лимон е совршен ручек за температури над 30 степени!

Angela