EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Ракомет СПОРТ

Ристовски: Посебно драг трофеј, нека ова биде почеток на успешна сезона!

По пауза од една година трофејот од турнирот во Струга повторно е во витрините на Вардар кој по 14. пат победува на најстариот ракометен турнир во Македонија.

Вардар во финалето на Струшкиот турнир играше против тимот на Алкалоид и во неизвесен меч успеа да триумфира со пет гола разлика, 25:20.

Новиот извршен директор на Вардар, Борко Ристовски, се огласи на социјалните мрежи и упати кратка порака.

,,Посебно драг трофеј. Нека ова биде почеток на успешна сезона за Вардар“, напиша поранешниот голман.

Турнирот во Струга беше вистински тест за Вардар, кој на 26-ти август ќе го започне настапот во Европа.

Вардар пред својата публика ќе го пречека Рајн Некар во рамки од квалификациите од Лигата на Европа.

Реванш средбата се игра на 3 септември во Германија, Победникот од овој двомеч ќе игра во групата А од Лигата на Европа со Нант, Кристијанштад и Бенфика.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Емина го тужеше дека не плаќа алиментација, а тој заработува милиони: Еве со кого Мустафа ќе ја подели вртоглавата сума на пари

Angela

ДЗС: Попишани вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови

Angela

Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“, кое повеќепати било силувано

Angela