EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ ЗАБАВА Македонија НАСЛОВНА Шоу биз

Роденденска забава која долго ќе се раскажува – Емил Угриновски прослави во свој стил (фото)

Докторот Емил Угриновски познат македонски бизнисмен, џетсетер и сопственик на Болницата Неуромедика го прослави својот роденден на високо ниво како што доликува. Г-дин Угриновски својот јубилеен роденден го прослави во свој препознатлив стил со над 300 гости. На едно место ги собра едни од најпрепрепознатливите и најурбаните градски ликови, познати бизнисмени, манекенки и водителки.

За одличната забава се погрижи Џенан Лончаревиќ и неговиот бенд, на чии хитови никој не остана рамнодушен се до раните утрински часови.

Прекрасен амбиент, изобилство од разновидни пијалаци и храна, надополнети со одличен настап на Лончаревиќ беа одличен рецепт за незаборавна февруарска вечер. Забавата беше перфектно организирана, а гостите со прекрасни стајлинзи и висок стил.

Exclusive.mk привилегиран да биде дел од целото тоа случувањ, па токму вам почитувани читатели ви пренесуваме преку фотографии дел од роденденската забава.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Без трошка шминка и Фотошоп: Милица Павловиќ го покажа вистинското лице, ја препознавате ли? (ФОТО)

Angela

НА ЦЕЦА НЕМА ДА И БИДЕ ДОБРО – новата девојка на Богдан го бакнува за да му го честита роденденот, изгледа како вистинска секс бомба (ФОТО)

Angela

Кои се првите знаци на корона што се појавуваат кај мажите, а кои кај жените?

Angela