EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фудбал

Роден е на село и израснат во трошна куќа без денар во џебот – Душко Тошиќ на истото место изгради вила најголема во селото и им ја подари на родителите! (ФОТО)

Душко Тошиќ израснал во сиромашно семејство, а денес има милиони.

Тој трошната куќа на своите родители во селото Орловат во близина на Зрењанин каде и израснал денес ја претворил во вистинска вила.

Фудбалерот денес живее живот како во најубавите филмови, има луксузен дом на Дедиње, скапи автомобили и летува во најскапите хотели, но никогаш не заборава од каде има потекло и од каде му се корените.

Тој израснал во многу потешки услови отколку другите деца, а неговите родители крпеле од ден на ден.

-Мојот Душко неколку години беше во интернат за да може да се школува и да тренира фудбал, таму имаше редовни оброци, што за дете во развој е многу важно. Сега е многу успешен и многу сме горди на него, си го оствари сонот. Живее во голем град, јас и мојата сопруга сме стари и живееме тука бидејќи ни е добро, раскажа во една прилика таткото на Душко кој сега е починат.

Тој додал дека природата таму е во изобилство и имаат свеж воздух.

-Ништо не ни фали, не знаете како Атина и Ника трчаат низ дворот и се радуваат дека се на село кај нас, рекол тој во тоа време.

Инаку на местото на старата трошна куќа денес има вистинска вила која го краси целото село, а ја изградил фудбалерот за родителите.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На тест на судбината: Три знаци од Зодијакот ќе бидат принудени да се борат за своето место во јуни

Angela

Лавот да ги провери информациите кои ги добива, Близнаците окупирани со приватни обврски

Angela

„Десетката“ на Меси ќе добие нов сопственик и тоа играч кого навивачите не го сакаат!?

Angela