EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Рокот за собирање потписи за независните истекува на полноќ

Рокот за собирање потписи за независните кандидатури за градоначлници и советнички листи истекува вечерва во 24 часот.

До вчера, во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија потребните потписите за учество на локалните избори ги собрале 18 кандидати за градоначалници, а за уште 15 кандидати продолжува процедурата.

Во истиот период потребните потписите ги собрале и 38 независни листи за советници, а за 26 процедурата продолжува до крајот на денешниот ден.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ХИТ ВИДЕО: Водителката Сања Маринковиќ избега како „ѓавол од темјан“ кога ја виде Јелена Карлеуша

Angela

Пет тајни од љубовната врска кои не смеете да им ги откриете на другите

Angela

МОТИВАЦИЈА: Зошто треба да поставите системи, а не цели? (ВИДЕО)

Angela